برگزاری جلسه شصت و هشتم هیئت مدیره انجمن
1401-08-25
برگزاری جلسه شصت و هشتم هیئت مدیره انجمن

شصت و هشتمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 25/8/1401 از 17 تا 19 به صورت مجازی از طریق اسکایپ با حضور اعضا برگزار شد. تهم موارد مطرح شده در جلسه عبارتند از:

1- گزارش فعالیت انجمن (دکتر تابش): انتشار خبرنامه، تعویق برگزاری وبینار برگزار نشد، نهایی شدن ثبت تغییرات انجمن پس از رد سه باره مدارک، پیگیری دریافت مجوز دوره های آموزشی از معاون تحقیقات وزارت نیرو و معاونت منابع انسانی شرکت مهندسی، ارائه آمار ثبت نام ایده، المپیاد، پایان نامه برتر (32 دکترا و 30 کارشناسی ارشد) و مقالات ارسالی به کنگره: مقالات پذیرفته شده شفاهی (120)، مقالات پذیرفته شده پوستری (173)، همه مقالات پدیرفته شده (293)، مقالات پذیرفته نشده (53)، مقالات حذف شده / بازپس گرفته شده (55)

2- ارائه گزارش جلسه با معاون بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب و استقبال از انعقاد تفاهم نامه با شرکتهای آبّفا و مشارکت در برگزاری همایش و کارگاه در جنب نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب

3- ارائه برنامه وبینارها و کارگاههای پاییز (دکتر حقیقی)

4- ارائه اخبار مجله: ادیت نسخه پاییز، چاپ و ارسال 100 نسخه تابستان توسط دفتر و چاپ 100 نسخه توسط isc. از شماره پاییز طیق مصوبه جلسه قبل فقط 100 نسخه توسط isc. چاپ و ارسال می شود.

5- ارائه گزارش مشروح فعالیتهای کنگره 1401 (دکتر تابش): برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری و شورای اجرایی در 3 و 17 آبان، بررسی عناوین و افراد میزگردها، سخنرانهای افتتاحیه و اختتامیه، کلینیک صنعت، پیشکسوتان، معرفی حامیان مالی، نمایشگاه، کارگاهها و بازدید. تاکید بر اجرای یادواره خانم دکتر ناصری بعنوان پیشکسوت ویژه و اخبار سخنرانان خارجی (خانم پروفسور  فرمانی و آقای پروفسور کاپیلان) و نحوه اچرای ترکیبی کنگره.

 

6- نحوه حضور اعضا در کنگره و جلسه مجمع عمومی سه شنبه 1 آذر بررسی شد.

7- در مورد اعمال معافیت از ثبت نام برای ارکان انجمن تصمیم گیری شد.

8- مقرر شد در مسابقه پایان نامه برتر امسال در 2 محور تصفیه و شبکه در هریک از مقاطع ارشد و دکترا به 3 نفر جایزه داده شود.

9- ضمن تحلیل مشکلات همایشهای گذشته در مورد انتخاب محل همایش سال بعد بحث شد و شهرهای تبریز، اهواز، مشهد، اراک، یزد و بابل از سوی اعضا کاندید شدند. مقرر شد در این مورد بررسی و تا جلسه بعد به تصمیم برسد

10- مقرر شد با توجه به شرایط خاص حاکم بر دانشگاههای کشور، برگزاری سومین دوره المپیاد آب و فاضلاب تا بهمن ماه به تعویق بیفتد.

11- گزارش واحد پذیرش در مورد آخرین وضعیت اعضای انجمن به شرح زیر ارائه شد:

اعضای حقیقی: 721 نفر (196 وابسته - 525 پیوسته)، اعضای حقوقی: 112 شرکت (56 بزرگ - 46 متوسط - 10 کوچک)، دریافت حق عضویت های پرداخت شده سال 1401 تا الان: 69 مورد و سال 1402 تا الان: 22 مورد. دریافت حق عضویت شرکت ها از ابتدای سال: 3 مورد.

اعضای جدید از تاریخ 26 مهر تا 24 آبان: 4 نفر (سعید محمدزاده نقاره‌چی، نوید گروهی، زهرا رعیتی، مریم نصیری دهج)

اعضای حقوقی جدید از تاریخ 26 مهر تا 24 آبان: 2 مورد (راشکیان کاسپین، شرکت مهندسی قدس نیرو)

 

انتصاب

بدینوسیله انتصاب شایسته جناب آقای دکتر رحیم عالی نماینده انجمن آب و فاضلاب ایران در دانشگاه علوم پزشکی قم و دبیر محترم چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران را به عنوان سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم را تبریک گفته و برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی توفیق داریم.