1. برگزاری جلسه شصت و نهم هیئت مدیره انجمن
شصت و نهمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 1401/9/30 از 16:30 تا 18:30 به صورت مجازی از طریق اسکایپ برگزار شد. اهم موارد مطرح شده در این جلسه عبارتند از:
2. انا لله و انا الیه راجعون با نهایت تاسف و تاثر درگذشت مهندس سید علی محمودیان (پیشکسوت برگزیده سال 1401) را به اطلاع می رساند.
ضمن عرض تسلیت به جامعه مهندسین آب و فاضلاب کشور، برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات و برای بازماندگان صبر و آرامش از درگاه ایزد منان مسئلت می نماییم.

بدینوسیله رزومه آقای مهندس محمودیان، پیام ایشان به چهارمین کنگره آب و فاضلاب ایران و لوح یادبود تقدیمی انجمن آب و فاضلاب ایران به منظور یادبود ایشان تقدیم می‎شود.
3. انتخاب دکتر محمدرضا جلیلی قاضی زاده عضو هیات مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران به عضویت کمیته مدیریت گروه تخصصی تلفات آبIWA
به دنبال رای گیری بین المللی برای انتخاب هیات رئیسه گروه تخصصیWater Loss در انجمن بین المللی آب، آقای دکتر محمدرضا جلیلی قاضی زاده، دانشیار محترم دانشگاه شهید بهشتی و عضو هیات مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران به مدت دو سال به عنوان عضو کمیته مدیریت این گروه تخصصی انتخاب شدند.
4. برگزاری جلسه دوازدهم شورای اجرای کنگره
دوازدهمین جلسه شورای اجرایی کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز سه شنبه 22 آذرماه ۱۴۰۱ برگزار شد.
5. برگزاری جلسه شصت و هشتم هیئت مدیره انجمن
شصت و هشتمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 25/8/1401 از 17 تا 19 به صورت مجازی از طریق اسکایپ با حضور اعضا برگزار شد. تهم موارد مطرح شده در جلسه عبارتند از:
6. برگزاری جلسه یازدهم شورای اجرایی کنگره
یازدهمین جلسه شورای اجرایی کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز یک شنبه 29 آبان ۱۴۰۱ در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه قم برگزار شد.
7. برگزاری جلسه پانزدهم شورای سیاستگذاری کنگره
پانزدهمین جلسه شورای سیاستگذاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در تاریخ یک شنبه 29 آبان ۱۴۰۱ در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه قم برگزار شد
8. برگزاری جلسه دهم شورای اجرایی کنگره
دهمین جلسه شورای اجرایی کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز سه شنبه در تاریخ 17 آبان ۱۴۰۱ در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه قم برگزار شد.
9. برگزاری جلسه چهاردهم شورای سیاستگذاری کنگره
چهاردهمین جلسه شورای سیاستگذاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در تاریخ سه شنبه 17 آبان ۱۴۰۱ در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه قم برگزار شد.
10. برگزاری جلسه سیزدهم شورای سیاستگذاری کنگره
سیزدهمین جلسه شورای سیاستگذاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در تاریخ 3 آبان ۱۴۰۱ در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه قم برگزار شد.
11. جلسه مشترک هیئت مدیره انجمن با معاونت و مدیران دفاتر حوزه بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب
- با توجه به برگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب در تاریخ 1 الی 3 آذرماه 1401 در شهر قم؛ مقرر شد کلیه دفاتر تخصصی حوزه معاونت راهبری و نظارت بر بهره برداری ضمن مشارکت در برگزاری نسبت به اطلاع رسانی به واحدهای تخصصی ذی ربط در شرکت های آب و فاضلاب به منظور حضور کارشناسان و مدیران علاقه مند در کنگره مذکور اقدام نمایند.
12. برگزاری جلسه شصت و هفتم هیئت مدیره انجمن
شصت و هفتمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 27 مهر 1401 از ساعت 17 تا 19 به صورت مجازی از طریق اسکای روم تشکیل شد. اهم موارد مورد بررسی در این جلسه به شرح زیر است:
13. برگزاری جلسه با سرپرست معاونت تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو
با درخواست انجمن آب و فاضلاب ایران و به منظور آَشنایی بیشتر با فعالیتهای انجمن و تعمیق همکاریهای دوجانبه با وزارت نیرو، جلسه ای روز چهارشنبه 27 مهر 1401 با حضور آقای مهندس شهرابی سرپرست معاونت تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو و مسئولین دفاتر این معاونت و آقایان دکتر تابش، مهندس قانع و دکتر اکبرزاده (رئیس، نایب رئیس و دبیر هیئت مدیره انجمن) در وزارت نیرو تشکیل شد.
14. برگزاری وبینارهای تخصصی
انجمن آب و فاضلاب ایران، در مهرماه 1401 دو وبینار تخصصی برگزار کرد. اولین وبینار (وبینار بیست و ششم انجمن) توسط آقای دکتر بهمن یارقلی با عنوان: »آلودگی منابع آب و خاک به آرسنیک و روش‌های پالایش آن« در تاریخ 6 مهرماه 1401، ساعت 16 الی 18 روز چهارشنبه برگزار شد.
15. برگزاری جلسه هشتم شورای اجرای کنگره
هشتمین جلسه شورای اجرایی کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز سه شنبه 19 مهر ۱۴۰۱ در محل دانشکده بهداشت قم با حضور اقایان دکتر تابش ریاست هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران، دکتر عالی دبیر کنگره، دکتر آشفته دبیر علمی، دکتر یاری دبیر اجرایی و مسئولین کمیته‎های مختلف اجرایی کنگره برگزار شد.
16. برگزاری اولین نشست خبری کنگره
با هماهنگیهای به عمل آمده نخستین جلسه خبری و اطلاع رسانی چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در تاریخ 19 مهر ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد.
17. برگزاری جلسه دوازدهم شورای سیاستگذاری کنگره
دوازدهمین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره در تاریخ 19 مهر ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد.
18. برگزاری جلسه با مدیر دفتر تحقیقات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور
برای هماهنگی بیشتر در برگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران جلسه ای با حضور آقای دکتر سیاحی مدیر دفتر تحقیقات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، دکتر تابش رئیس شورای سیاستگذاری، مهندس بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم و اعضای شورای سیاستگذاری کنگره در تاریخ 19 مهر ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد. در این جلسه ابتدا گزارش پیشرفت کار کنگره توسط اعضا ارائه شد.
19. تمدید مهلت ارسال مقالات چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران
20. انتشار شماره تابستان نشریه انجمن
نشریه انجمن
21. برگزاری جلسه شصت و ششم هیئت مدیره انجمن
شصت و ششمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 30/6/1401 از ساعت 17 تا 19 به صورت مجازی از طریق اسکایپ تشکیل شد.
22. برگزاری جلسه هفتم شورای اجرای کنگره
هفتمین جلسه شورای اجرایی کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز سه شنبه 29 شهریور ۱۴۰۱ با حضور اقایان دکتر تابش ریاست هیئت مدیره انجمن اب و فاضلاب ایران، دکتر عالی دبیر کنگره و دکتر یاری دبیر اجرایی و مسئولین کمیته‎های مختلف اجرایی کنگره برگزار شد.
23. برگزاری جلسه یازدهم شورای سیاستگذاری کنگره
دهمین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره در تاریخ 29 شهریور ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد
24. اهمیت بین‌المللی همکاری کشورها در بهبود کیفیت و تأمین آب
در تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۲ مطابق با ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ سخنرانی با عنوان ”اهمیت بین‌المللی همکاری کشورها در بهبود کیفیت و تأمین آب“ توسط دکتر عباس اکبرزاده عضو هیئت‌علمی موسسه تحقیقات آب و عضو هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران در رویداد بین‌المللی IORA ارائه شد.
25. برگزاری وبینار تخصصی 25
بیست و پنجمین وبینار تخصصی انجمن آب و فاضلاب ایران با عنوان ”کاربرد متدولوژی ارزش برای بهبود پروژه‌های بزرگ آب و آبفا“ توسط آقای دکتر کامران امامی روز چهارشنبه 9 شهریور از ساعت 16 الی 18 از طریق اسکای روم برگزار شد.
26. برگزاری جلسه شصت و پنجم هیئت مدیره انجمن
شصت و چهارمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 26 مرداد 1401 از ساعت 17 تا 19 به صورت مجازی از طریق اسکایپ تشکیل شد. اهم موارد مورد بررسی در این جلسه به شرح زیر است:
27. برگزاری جلسه دهم کمیته کیفیت آب و جلسه دوازدهم کمیته بازیافت آب
دهمین جلسه کمیته تخصصی کیفیت آب و دوازدهمین جلسه کمیته تخصصی بازیافت آب انجمن آب و فاضلاب ایران روز سه شنبه 25 مرداد 1401 از طریق اسکایپ برگزار شد. در این جلسه ابتدا آقای دکتر تابش برنامه های انجمن و کمیته در سال 1401 را بیان کردند و در ادامه نقش کمیته در برگزاری هریک از این برنامه ها مورد بررسی قرار گرفت.
28. برگزاری جلسه پنجم شورای اجرای کنگره
پنجمین جلسه شورای اجرایی کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز دوشنبه ۳ مرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور اقایان دکتر تابش ریاست هیئت مدیره انجمن اب و فاضلاب ایران، دکتر عالی دبیر کنگره و دکتر غفوری مسئول دبیرخانه و مسئولین کمیته‎های مختلف اجرایی کنگره برگزار شد.
29. برگزاری نهمین جلسه شورای سیاست گذاری کنگره
نهمین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره در تاریخ ۳ مرداد ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شرکت اب و فاضلاب استان قم برگزار شد.
30. برگزاری نشست مشترک اعضای شورای سیاستگذاری کنگره و رییس اتاق بازرگانی استان قم
در ادامه هماهنگی های لازم به منظور برگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی اب و فاضلاب ایران ، روز دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ جلسه ای با حضور اقایان دکتر تابش ریاست محترم هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران، دکتر عالی دبیر کنگره و دکتر یاری دبیر اجرایی کنگره، با اقای خاکی رئیس اتاق بازرگانی استان قم در محل اتاق برگزار شد.
31. جلسه نمایندگان شورای سیاستگذاری کنگره در شرکت دانش بنیان بلندا
روز دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ جلسه ای با حضور اقایان دکتر تابش ریاست محترم هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران، دکتر عالی دبیر کنگره و مسئولین شرکت دانش بنیان بلندا در شهرک شکوهیه قم برگزار شد.
32. برگزاری کارگاه‌ تخصصی مردادماه
طبق برنامه‌ریزی انجام شده، کارگاه تخصصی انجمن آب و فاضلاب ایران با عنوان: »طراحی مقدماتی تصفیه فاضلاب« در تاریخ 19 مردادماه از ساعت 15 الی 19 و در تاریخ 20 مردادماه از ساعت 9 الی 13 توسط آقای دکتر حسین ساسانی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران و معماری، دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد و مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت.
33. کسب رتبه الف
ا کمال خرسندی کسب رتبه الف با مجموع امتیاز 857، توسط نشریه علوم و مهندسی آب و فاضلاب را در ارزیابی سال 1400 وزرات علوم، تحقیقات و فناوری به کلیه اعضای محترم هیئت مدیره، هیئت تحریریه و اعضای محترم انجمن تبریک می گوییم.
34. آغاز فرایند ارزیاب عملکرد سال 9988 انجمن توسط وزارت علوم
اعضای محترم حقیقی و حقوقی انجمن آب و فاضالب ایران
باتوجه به اینکه ارزیابی عملکرد سال 1133 انجمن از سوی کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شده است،
35. برگزاری کارگاه تخصص مردادماه
طبق برنامه ریزی انجام شده، کارگاه تخصصی انجمن آب و فاضلاب ایران با عنوان:(یراحی مقدماتی تصفیه فاضالاب )در تااریخ 19 مردادماه از ساعت 15 الی 19 و در تاریخ 20 مردادماه از ساعت 9 الی 13 توسط آقای دکترحسین ساسانی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران و معماری، دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد و مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت. در این کارگاه که با هادف طراحی مقدماتی تصفیه خانه فاضلاب برگزار شد،
36. برگزاری جلسه شصت و چهارم هیئت مدیره انجمن
شصت و چهارمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 1401/4/29 از ساعت 17 تا 19 به صورت مجازی از طریق اسکایپ تشکیل شد. اهم موارد مورد بررسی در این جلسه به شرح زیر است:
37. برگزاری وبینار بیست و چهارم
بیست و چهارمین وبینار انجمن آب و فاضلاب ایران با موضوع: »مدلسازی سیلاب و زهکشی شهری- اهمیت و رویکردها و مقدمه‌ای بر مدل TU-FLOW و کاربردهای آن« توسط آقای دکتر حامد توکلی‌فر، دانش‌آموخته دانشگاه تهران و آقای دکتر دانکن کیتس، از موسسه UK and Europe Software Lead در تاریخ پنجشنبه 9 تیرماه 1401 (ساعت 16 الی 18) برگزار شد.
38. چهارمین جلسه شورای اجرایی کنگره
چهارمین جلسه شورای اجرایی چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در تاریخ بیست و یک تیر ماه ۱۴۰۱ در محل دبیرخانه برگزار شد. در این جلسه که دبیران محترم کنگره، مسئول دبیرخانه و مسئولین کمیته های اجرایی کنگره حضور داشتند موارد زیر مورد بررسی قرار گرفت:
39. برگزاری جلسه 8 شورای سیاستگزاری کنگره
هشتمین جلسه شورای سیاستگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز یکشنبه 5 تیر 1401 با حضور آقایان دکتر تابش ریاست محترم هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران، دکتر عالی دبیر کنگره، دکتر یاری دبیر اجرایی کنگره، دکتر غفوری مسئول محترم دبیرخانه کنگره، دکتر انتظام نماینده محترم شرکت آب و فاضلاب استان قم و دکتر یاری نماینده محترم شرکت آب منطقه ای قم تشکیل شد.
40. برگزاری جلسه سوم شورای اجرایی کنگره
سومین جلسه شورای اجرایی چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز یکشنبه 5 تیر 1401 با حضور آقایان دکتر تابش ریاست محترم هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران، دکتر عالی دبیر کنگره، دکتر یاری دبیر اجرایی کنگره، دکتر غفوری مسئول محترم دبیرخانه کنگره و مسئولین محترم کمیته های مختلف اجرایی کنگره برگزار شد.
41. برگزاری جلسه با جناب آقای دکتر متقیان مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری قم
پیرو مکاتبات و تماسهای انجام شده با مجموعه استانداری استان قم درخصوص برگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز یکشنبه 5 تیر 1401 جلسه ای با حضور آقایان دکتر تابش ریاست محترم هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران، دکتر عالی دبیر کنگره، دکتر یاری دبیر اجرایی کنگره، دکتر غفوری مسئول محترم دبیرخانه کنگره با آقای دکتر متقیان مدیرکل محترم مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استانداری قم برگزار شد.
42. برگزاری نشست مشترک اعضای شورای سیاستگزاری کنگره و مدیرعامل محترم شرکت آب منطقه ای قم
در ادامه هماهنگی های لازم به منظور برگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، روز یکشنبه 5 تیر 1401 جلسه ای با حضور آقایان دکتر تابش ریاست محترم هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران، دکتر عالی دبیر کنگره، دکتر یاری دبیر اجرایی کنگره، دکتر غفوری مسئول محترم دبیرخانه کنگره با مسئولین محترم شرکت آب منطقه ای قم برگزار شد.
43. امضای تفاهم‌نامه همکاری انجمن آب و فاضلاب ایران با دانشگاههای قم و علوم پزشکی قم
روز یکشنبه ١ خردادماه، نشستی با حضور دکتر تابش رئیس انجمن آب و فاضلاب ایران و حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر فراهانی در دفتر معاونت پژوهشی دانشگاه قم برگزار شد
44. برگزاری جلسات 6 و 7 شورای سیاستگذاری کنگره
جلسات ششم و هفتم شورای سیاستگذاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در روزهای یکشنبه 11 اردیبهشت و یکشنبه 1 خرداد 1401 در محل دبیرخانه در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم تشکیل شد
45. انتشار مقالات کامل پذیرفته شده در اولین همایش ملی مدیریت کیفیت آب و سومین همایش ملی مدیریت مصرف آب
با کمال مسرت به اطلاع کلیه پژوهشگران می‌رساند مقالات کامل پذیرفته شده در اولین همایش ملی مدیریت کیفیت آب و سومین همایش ملی مدیریت مصرف آب با رویکرد کاهش هدررفت و بازیافت که از 9 تا 11 آذرماه 1400 از سوی انجمن آب و فاضلاب ایران و به میزبانی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران برگزار شد به تعداد 293 مقاله شامل 3243 صفحه در سایت همایش بارگزاری و در سایت سیویلیکا و ISC نیز نمایه شد.
46. خبرنامه انجمن آب و فاضلاب ایران شماره 74
خبرنامه انجمن آب و فاضلاب ایران شماره 74
47. برگزاری سومین جلسه شورای سیاستگزاری کنگره 1401
سومین جلسه شورای سیاستگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب در سال 1401، روز سه شنبه 20 بهمن از ساعت 15 الی 16 در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم تشکیل شد. در این جلسه محورهای پیشنهادی کنگره از سوی خانم دکتر آشفته دبیر علمی کنگره ارائه ومورد بحث و بررسی قرار گرفت
48. برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگزاری کنگره 1401
پس از صدور احکام آقایان دکتر عالی و دکتر یاری (دبیر و دبیر اجرایی چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب در سال 1401)، دومین جلسه شورای سیاستگزاری در تاریخ سه شنبه 5 بهمن 1400 از ساعت 13 تا 15 در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم تشکیل شد.
49. خبرنامه انجمن آب و فاضلاب ایران - شماره هفتاد و دو (اسفند 1400)
50. خبرنامه انجمن آب و فاضلاب ایران - شماره هفتاد و یک (بهمن 1400)
51. برگزاری جلسات برنامه ریزی کنگره 1401
جلسات شورای سیاستگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در روز سه شنبه 17 اسفندماه در محل دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور آقای دکتر تابش رئیس شورا و دبیران محترم کنگره برگزار شد