اهمیت بین‌المللی همکاری کشورها در بهبود کیفیت و تأمین آب
1401-06-21
اهمیت بین‌المللی همکاری کشورها در بهبود کیفیت و تأمین آب

در تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۲ مطابق با ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ سخنرانی با عنوان ”اهمیت بین‌المللی همکاری کشورها در بهبود کیفیت و تأمین آب“ توسط دکتر عباس اکبرزاده عضو هیئت‌علمی موسسه تحقیقات آب و عضو هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران در رویداد بین‌المللی IORA ارائه شد. این رویداد علمی به‌صورت مجازی و از طرف IORA و با مشارکت کشورهای عضو برگزار شد،

این سخنرانی در رویداد بین‌المللی “مشارکت راهبردی، تقویت توسعه تحقیقات آب و نوآوری” توسط مدیر مرکز تحقیقات آب و فاضلاب ارائه شد و طی آن به راهبرد مشارکت کشورها در تقویت تحقیقات آب و اثرات آن بر توسعه و بهبود جوامع در حوضه‌های آب مشترک پرداخته شد. هدف اصلی از برگزاری این رویداد علمی تقویت همکاری‌ها بین کشورهای عضو برای بهبود تأمین و ارتقاء کیفیت آب در بین این کشورها اعلام شد.

سایر سخنرانان در این رویداد علمی از کشورهای سوئیس، آفریقای جنوبی، بنگلادش، عمان، سومالی و هند ابعاد مختلف همکاری‌های بین‌المللی در ارتقاء کیفیت آب‌های مرزی و نقش و جایگاه آب در تأمین صلح پایدار را مورد بحث و گفتگو قرار دادند. گفتنی است کشورهای آفریقای جنوبی، هندوستان، جمهوری اسلامی ایران، سنگاپور، مالزی، اندونزی، تایلند، سریلانکا، استرالیا، امارات متحده عربی، عمان، یمن، بنگلادش، کنیا، موریس (مقر اتحادیه)، تانزانیا، ماداگاسکار، موزامبیک، سیشیل. به‌عنوان کشورهای عضو و کشورهای چین، ژاپن، مصر، بریتانیا ، فرانسه و آمریکا از اعضای ناظر و طرف گفتگوی این اتحادیه بین‌المللی هستند.